Letovisko Santa Ponça (nebo také Santa Ponsa) se nachází na jihozápadě ostrova Mallorca a je jednou z nejrychleji rostoucích prázdninových destinací na ostrově.

Rajský ostrov Mallorca. Ještě jste nebyli? Musíte jet a my víme proč

Hledáte místo, kde nikdy není zima, od brzkého jara tam kvetou mandloně a citrusové háje a jeho přírodním krásám se hned tak něco nevyrovná? Vydejte se na největší z Baleárských ostrovů a uvidíte, že Mallorca splní vše, co od pohodové dovolené očekáváte. Včetně ceny, protože při rezervaci do konce ledna CK FIRO-tour nabízí velmi zajímavé slevy z ceny zájezdů.

Perly z ostrova Mallorca, Španělsko
Perly z ostrova Mallorca, Španělsko

Na Mallorce si každý najde to své  

Mallorce se přezdívá „perla Středomoří“ a na své si tam přijdou úplně všichni. Milovníci historických památek i aktivní turisté, co rádi objevují půvaby panenské přírody po svých, hosté, kteří si chtějí užít hlavně relaxační pobyt u kobaltově modrého moře a na kouzelných bílých plážích, i ti, kdo se hodlají večer bavit v barech, na diskotékách a v nočních klubech. Tady sezona vlastně nikdy nekončí, protože na Mallorce slunce svítí v průměru 300 dnů v roce a příjemné klima zaručuje i příjemný pobyt. Podél západního pobřeží se táhne horský masiv Serra de Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major, který chrání ostrov před větrem a nepřízní počasí, a na trekkingových trasách právě tady v horách objevíte utajené krásy ostrovní přírody. Milovníci kol mohou též vyrazit po cyklostezkách, odkud poznají ostrov z jiného pohledu, než jaký skýtá přímořská turistika. 

Město i přístav Port de Soller leží v prosluněném údolí chráněném horským masívem Sierra de Alfabia, pohořím L´Orfe a vrchokem Puig Major. Daří se zde citrusům všeho druhu, Mallorca, Španělsko
Město i přístav Port de Soller leží v prosluněném údolí chráněném horskými masívy. Daří se zde citrusům všeho druhu. Mallorca, Španělsko

Mallorca nabízí odpočinek, historii, nakupování i zábavu 

Všichni, kdo touží po odpočinku a spočinutí v náruči vlahého Středozemního moře, si určitě vyberou z oblíbených letovisek, jako jsou S´Illot, Cala d´Or, Sa Coma, Santa Ponsa, Can Pastilla, Acludia, Cala Millor a samozřejmě i rušné Playa de Palma, jež patří k těm nejvyhledávanějším. Nejen kvůli proslulé pláži, ale také proto, že do hlavního města Palma de Mallorca je to kousek a v něm je lákadel bezpočet. Nachází se tam kupříkladu jedna z nejkrásnějších středověkých katedrál na světě. Toto jedinečné umělecké dílo se jmenuje La Seu, tedy Katedrála světla, byla postavena na základech bývalé mešity a stala se symbolem ostrova. Hned vedle ní stojí mohutný románský palác Almudaina a při procházce městem objevíte i další pozoruhodné památky. Také milovníci nakupování nebudou zklamáni. Nabídka umělých perel, jež jsou k nerozeznání od pravých (vyrábějí se v manufaktuře v Manacoru), potěší srdce každé ženy, stejně jako originální keramické, skleněné a kožené výrobky. Vyhlášené mallorské delikatesy si můžete v Palmě koupit na rozlehlém krytém trhu na náměstí Olivar a věřte, že místní paštiky, šunky a klobásky jsou nepřekonatelné. Pařmeni, kteří nehodlají chodit brzy spát, zase určitě najdou v Playa de Palma klub na Schinkenstrasse, kde se zavírá až ráno. Nudit se tam určitě nebudou. 

Gotická katedrála La Seu v hlavním městě Mallorky, Palma de Mallorca, Španělsko
Gotická katedrála La Seu v hlavním městě Mallorky, Palma de Mallorca, Španělsko

Tajná láska na Mallorce ve zdech kláštera

V Palmě také můžete nasednout na historický vláček, který vás zaveze na okraj malebného přístavu Soller, do jehož středu vás pak dopraví starobylá tramvaj. Odtud už to není daleko do horské vesnice Valldemossa s bývalým klášterem, kde se v roce 1838 v jedné z pronajatých cel ukryli před světem se svou láskou skladatel Fryderyk Chopin a spisovatelka George Sandová. Nebylo to tehdy jen tak, protože dvojice nebyla oddána, a místním se jejich soužití bez božího požehnání ani trochu nelíbilo. Z vyhlídkové terasy budete mít celý tenhle kouzelný kraj jako na dlani a nejspíš vás nepřekvapí, že sem na dovolenou míří nejedna evropská celebrita a velký zájem je i o zdejší haciendy. Z městečka Cala Millor to zase budete mít blízko na jiné pozoruhodné místo. Vyjíždí odtud katamarán do přístavu Porto Cristo, výchozího místa pro návštěvu Dračí jeskyněZdobí ji fantastické krápníky a na samém dně se nachází jedno z největších podzemních jezer na světě. Abyste si dokonale vychutnali kouzlo tohoto neobyčejného místa, po ztemnělé hladině připlují bárky s muzikanty a budete přítomni magickému houslovému koncertu, jaký jste určitě ještě neslyšeli. 

Valldemossa: Městečko na Mallorce oslní památkami i okolím
Valldemossa: Městečko na Mallorce oslní památkami i okolím

Na Mallorce jsou také skvělé zábavní parky

Pokud by vám tohle všechno nestačilo, zavítejte do některého ze zábavních parků, které ocení nejen děti, ale i dospělí. V Marinelandu, jenž se nachází v Portals Nous nad písečnou pláží, se konají vystoupení s delfíny a lachtany, na pořadu dne jsou i cvičení papoušci, je zde malé zoo a akvárium s tropickými rybami a žraloky. Western Park v Magallufu nabízí vodní atrakce ve stylu „Tenkrát na západě“, strašidelný Katmadu Park pobaví malé i velké a  Aqualand El Arenal je ráj plný skluzavek, tobogánů, bazénů s umělými vlnami a dalších radovánek obklopených subtropickou vegetací. Samozřejmě tu nechybějí ani restaurace a bary, takže o občerstvení se nemusíte starat. Ostrov Mallorca je prostě ideálním cílem pro zamilované mladé páry, rodiny s dětmi i pro seniory, protože tady si všichni splní sen o nádherné dovolené na pobřeží Středozemního moře.

Pláž v městečku Can Pastilla poblíž letiště na jižním pobřeží ostrova Mallorca, které bylo původně rybářskou osadou. Dnes plné vyhlášených rybářských restaurací
Pláž v městečku Can Pastilla poblíž letiště na jižním pobřeží ostrova Mallorca, které bylo původně rybářskou osadou. Dnes plné vyhlášených rybářských restaurací.