Krásný výhled na panorama centra Dubaje, Dubai, Spojené arabské emiráty

Proč navštívit Dubaj, luxusní šperk Perského zálivu, v květnu

Dopřejte si snovou dovolenou u moře dřív, než u nás vypukne letní sezona. Květen je ideální měsíc pro návštěvu Dubaje, zvlášť když cestovní kancelář FIRO-tour má pro vás připraveny speciální cenové nabídky pro pobyt v luxusních hotelích s různými bonusy.

Jeďte do Dubaje za poloviční ceny 

Dubaj patří k nejnavštěvovanějším ze sedmi Spojených arabských emirátů a věřte, že tady má slovo luxus skutečný význam. Bohatství Dubaje sice není žádnou novinkou, neznamená to ovšem, že byste si nemohli cestu tam dovolit, protože právě teď pobyt v Dubaji pořídíte za poloviční ceny. „Pokud byste se ubytovali přímo v hotelu Atlantis the Palm, který byl postaven na uměle vytvořeném Palmovém ostrově, dostanete navíc vstupenky do zábavních parků Dubai Parks and Resorts nebo Aquaventure Water Park a Lost Chambers,“ říká Lucie Frnochová, tisková mluvčí CK FIRO-tour.  

Pohled z moře na hotel Atlantis the Palm
Pohled z moře na hotel Atlantis the Palm, Dubaj

Aquaventure Waterpark v Dubaji okouzlí i zaryté odpůrce

„Nebudete litovat, protože právě tento vodní park patří k nejvyhledávanějším atrakcím Dubaje,“ dodává. Návštěvníkům skýtá celou škálu tobogánůskluzavku Aquaconda podobající se obrovskému mořskému hadovi, která je nejdelší na světě a ti, co se nebojí, mohou absolvovat Skok odvahy z devítiposchoďové pyramidy. Do Atlantisu se jezdí i za vyhlášeným akváriem s 65 000 živočichy, kde je možné zaplavat si s rybami, v Delfíní zátoce si zase pohrajete s delfíny a ve speciálním bazénu s tuleni. A pokud jste ještě neviděli profesionální mořskou pannu, najdete ji v akváriu Lost Chambers právě v hotelu Atlantis the Palm. Každý den si obléká kostým – obří ploutev, aby divákům předvedla své vystoupení, a bez nadechnutí vydrží pod vodou pět minut. Tohle místo je prostě ráj na zemi, tak proč se tam nevydat, když je ta možnost.

Aquaventure Waterpark v Dubaji, Spojené arabské emiráty
Aquaventure Waterpark v Dubaji, Spojené arabské emiráty

Úžasné pláže, dávné památky i udivující technika budoucnosti

Dubaj ovšem láká nejen na exotické atrakce, ale též na vlahé Arabské moře a nádherné pláže s bílým pískem. Hotely samozřejmě mají pro své hosty vlastní soukromé pláže, ale kdybyste chtěli vyzkoušet ještě něco navíc, zajděte na Jumeirah Beach. Patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější pláže ve Spojených arabských emirátech, má pozvolný vstup do vody a perfektní plážový servis. Jumeirah v překladu znamená „krásná“ a stejné jméno nese luxusní pobřežní rezidenční čtvrť, kde se nacházejí nejmodernější hotelové komplexy. Mořská zátoka pak rozděluje město na dvě části jménem Bur a Deira. Kdo zatouží po setkání s historií, zamíří do té první, kde se nachází mešita Grand Mosque s nejvyšším minaretem ve městě, jediný hinduistický klášter v zemi, přepychový Dům šejka Seeda Al Maktouma proměněný v expozici, a projde se malebnými klikatými uličkami, z nichž dýchá doba dávno minulá. Návštěvníky též ohromí slavná nejvyšší stavba na světě Burj Khalifa neboli Chalífova věž, která měří 828 metrů, má 162 pater a dvě vyhlídkové observatoře určené pro veřejnost. A když už jsme u těch ohromujících technických zázraků, nemůžeme samozřejmě opomenout ani sedmi hvězdičkový hotel Burj Al Arab neboli Arabskou věž, která má tvar plachetnice, a futuristické dubajské metro, jež neovládá strojvedoucí ale robot.

Burj al Arab viděn z Madinat Jumeirah, Dubaj
Burj al Arab viděn z Madinat Jumeirah, Dubaj. Jeden z nejluxusnějších hotelů a zároveň jedna z nejvyšších budov světa

Dubaj je také ráj pro milovníky nakupování

Do Deiry se zase jezdí na bazary a súky zaměřené na zlato, drahé kameny a šperky a také na koření všech druhů a vůní. Dáváte-li ovšem přednost obchodním střediskům, snadná pomoc. Určitě vás uspokojí obrovské nákupní centrum Mall Dubajkde najdete vše, nač si jen vzpomenete. Pro milovníky zimy jsou zde připraveny sjezdovky pokryté prašanem (včetně 400 metrů dlouhé černé) i plocha na bruslení, nachází se tu jedno z největších vodních akvárií na světě, podmořské zoo, nechybějí kina, restaurace, interaktivní centrum pro děti a hlavně je tu pohromadě více než 1200 obchodů. Za vidění stojí i největší zpívající fontána světa Dubai Fountain stojící nedaleko nákupního centra. Dubaj prostě právem patří k nejkrásnějším dovolenkovým destinacím a budete si tu připadat jako v Pohádkách tisíce a jedné noci Ať už se chystáte na dovolenou s celou rodinou, s partnerem nebo toužíte po dámské jízdě s kamarádkami, tuto perlu Perského zálivu byste si neměli nechat ujít.  

Nakupování v nákupním centru Mall Dubai je zážitek
Nakupování v nákupním centru Mall Dubaj je zážitek