6 skvělých tipů, které vám pomohou zbavit se písku z pláže

Pobyt na pláži přináší množství zábavy, ale i hodně všudypřítomného písku. Na dece, v obuvi a osobních věcech. Co dělat pro to, aby se po odchodu z pláže nedostal písek i do vašeho auta nebo hotelového pokoje?

1. Vše sbalte do síťované tašky

Čím lépe se na odpočinek na pláži vybavíte, tím méně písku si s sebou odnesete. Naprostou samozřejmostí by měla být síťovaná taška. Z té se, na rozdíl od klasické pletené tašky, veškerý písek vytřese i bez vaší pomoci.

2. Namísto ručníku skládací židle

Pokud to nemáte na pláž daleko, určitě si s sebou vezměte skládací židli. Ta je oproti sezení na ručníku pohodlnější, ale hlavně se na ní nezachytává až tolik písku. Zatímco ručník budete muset před odchodem vyklepat a po příchodu prát, plážové křeslo stačí opláchnout vodou.

3. Zkuste novinku – speciální plážovou deku

Pokud se přece jen nechcete obírat o příjemné válení se na pláži, pořiďte si speciální deku do písku. Její výhodou je, že písek se na jejím povrchu nezachytí. To díky unikátnímu materiálu a zpracování, které písek propouští zpět na zem, ale zároveň brání i proti jeho proniknutí zespodu nahoru.


Mezi internetovými radami můžete narazit i na „plážovou deku“ z napínací ložního prádla. Stačí natáhnout na zem a do každého jejího rohu umístit těžítko, které ji udrží rozprostřenou. Jako těžítko výborně poslouží vaše plážová taška či přenosná chladnička na nápoje.

4. Před odchodem se opláchněte

Dříve než se sbalíte a vrátíte zpět na hotelový pokoj, ponořte se do moře a smyjte ze sebe a z plavek poslední částečky písku. Jelikož velké vlny po nárazu na pevninu uvolňují písek, cestu na břeh si dobře načasujte. Předejdete tak dalšímu zašpinění a následnému mytí.

Některé pláže jsou vybaveny sprchami, takže opláchnout se můžete i tam. Zapomenout byste neměli ani na dětské hračky do písku. Ty rovněž třeba důkladně umýt, jinak vás bude písek doprovázet i u vás doma.

5. Natřete si nohy dětským pudrem

Očistit si nohy od písku se dá i bez použití vody. Řešením je dětský pudr, který z chodidel odvádí vlhkost a tím zabraňuje přichytávání další vrstvy písku. Zbavit se suchého písku je ostatně mnohem jednodušší než dostat z nohou písek nasáklý vlhkostí.

Pudr můžete nanášet i přímo na mokrý písek nalepený na nohách. Pudr všechnu vodu absorbuje a písek vysuší. Na nohou vám tak zůstane pouze suchý písek, který jednoduše odstraníte například jemným štětcem. Ten se dostane i mezi drobné dětské prstíky.

6. Plavky nejdříve nechte uschnout

Po příchodu z pláže plavky určitě neházejte hned do pračky. Kromě nich totiž budete mít písek i tam a později i mezi ostatními šaty. Svlékněte se ve vaně, abyste zbytky písku nemuseli vysávat po celé domácnosti. Takto je pouze jednoduše spláchnete vodou.

Plavky nechte důkladně uschnout na balkoně a pak z nich vytřeste poslední částečky písku. Pamatujte, že suchého písku se zbavíte mnohem jednodušší než toho mokrého.

Věříme, že vám alespoň jedno z těchto doporučení pomůže odstranit písek ze všech osobních věcí a tím zpříjemnit čas strávený na dovolené.

Kromě klasického písku však existuje i takový, kterého se určitě nebudete chtít jen tak zbavit. Nevěříte? Viz náš článek Podívejte se, jakými barvami hýří nejzvláštnější pláže naší planety 😉