Země vína a chilli – slunečnou Kalábrii si zamilujete!

Říká se, že někdy je cestování ta nejlepší terapie. Zahoďte za hlavu okolní svět, osvěžte si tělo i ducha a pojďte prozkoumat půvaby slunečních míst Itálie.

Zažijte pravou italskou dovolenou

Můžete si vybrat, ve kterém moři se vykoupete. Oblast v jižní části Itálie omývají dvě nádherné moře. Tyrhénské na západní části a Jónské moře na východě mají okouzlující tyrkysovou barvu. Patří mezi špičku nejčistších vod v celé Evropě. Těšit se můžete i na nedotčené bělostné pláže.

Pobřeží se zde již téměř dotýká Sicílie. A až více než 90% povrchu tvoří hory nebo pahorkatina! Nespoutaná příroda této hornaté oblasti vám odhalí krásy, které běžně jen tak neuvidíte.

Adrenalin v žilách rozproudí turistům netradiční aktivity jako rafting na řece Lao, canyoning nebo potápění. Vítr do křídel a pohled na krásnou Kalábrii z ptačí perspektivy vám dá paragliding se svými nezapomenutelnými výhledy.

Zažijte silné momenty a proleťte přes zelený ostrov Dino v blízkosti turistického městečka Praia a Mare. Dino je nejmenším ostrovem Tyrhénského pobřeží. Ostrov je populární i kvůli svým podmořským jeskyním. Nejznámějšími z nich jsou Modrá jeskyně a Lví jeskyně. Poznat je můžete na lodním výletě.

Dovolená v Kalábrii polechtá vaše chutě

Víte, jak vypadá gurmánské nebe? Itálie, známé svou skvělou kuchyní, je lákadlem pro všechny labužníky. Naplňte své chuťové pohárky a pronikněte do tajů italského gurmánství! Pravá italská pizza, výborné domácí těstoviny s omáčkami či tradiční toasty s klobáskou jsou jednoduše božské. Velmi populární jsou červené cibule, z nichž domácí zvyknou dělat dokonce dezerty nebo zmrzlinu.

Máte rádi feferonky a chilli papričky? Troufněte si na ty z Kalábrie. Horko vám nebude už jen z teplého počasí!

Pokud milujete ryby, na dovolené v Kalábrii si určitě povolíte opasky a vychutnáte si lahodné pochoutky. Nejvíce typické jsou sardinky. Chcete potěšit gastronomickou pochoutkou i své blízké, kteří zůstali doma? Určitě se potěší, pokud jim ze svého pobytu donesete suvenýry jako panenský olivový olej, víno nebo tradiční med.

Podlehněte malebnému městečku Tropea

Úchvatná Tropea je patří k nejnavštěvovanějším místům Kalábrie. Městečko leží na pobřeží dvou romantických zálivů, které nesou názvy St. Eufemia a Gioa Tauro. Tento autentický úsek se nazývá Costa degli Dei, což v překladu znamená „Pobřeží bohů“. Skalnaté útesy a opojné vrcholky hor v okolí pobřeží nabízejí skvostné výhledy.

Skvělé restaurace, zábavní podniky, pláže s jemným pískem, voňavé borovice, labyrinty úzkých uliček, malé skryté náměstíčka a pozoruhodné historické památky tyčící se na útesech přímo nad mořem udělali z městečka Tropea unikátní středisko pro rekreantů.

Kromě toho, unikátní Tropea je skvělým východiskem pro jednodenní výlety do okolí. Pronajměte si auto nebo využijte možnost lodního výletu! Vrcholovým dovolenkovým zážitkem v Kalábrii je plavba lodí na vulkanické Liparské ostrovy, spojená s návštěvou stále činné sopky Stromboli.

Kalábrie je obrovský turistický skvost Itálie. Vychutnejte si i vy krásy svůdného italského jihu a dopřejte si dovolenou právě v Kalábrii! Potřebujete poradit? Obraťte se na nás. Těšíme se na vaše otázky.