Nevíte, co udělat s fotkami z dovolených? Máme pro vás 8 skvělých inspirací

Kromě zážitků si z výletů odnášíme i plné paměťové karty. Zatímco ty nejlepší fotky se ocitnou alespoň na Facebooku a Instagram, zbytek zapadne prachem kdesi v počítači. Inspirujte se příklady, jak využít fotografie tak, aby vám zpříjemňovali dny i dlouho po dovolené.

1. Zavěste je na provázek

Máte množství nevyužitých fotografií a prázdné stěny? Napněte na stěnu několik provázků a připnete na ně své vytištěné fotky.

Pro uchycení fotografií namísto plastových kolíčků použijte kolíčky na prádlo vyrobené ze dřeva. Ty vypadají mnohem krásnější a můžete si je dokonce ozdobit podle vlastních představ. Například olepit kamínky, nálepkami nebo vybarvit různými barvami.

2. Udělejte si pamětní fotoknihu

Vyrobit knihu z těch nejlepších dovolenkových záběrů už dnes dokáže téměř každý fotolab. Stačí, když si vyberete fotky, které budou tvořit obsah knihy, zvolíte si její design nebo si navrhnete vlastní a vzpomínky na příjemné chvíle vám tak zůstanou uchovány i po celé generace.

3. Vyrobte si vzpomínkovou mapu

Pokud patříte k úplným dovolenkovým maniakům a máte procestovaných několik kontinentů, tento DIY nápad je jako stvořený pro vás. Vytiskněte si fotografie, které nejlépe vystihují každý výlet, a připevněte je na korkovou mapu s místem, odkud fotografie pochází.

Korkovou mapu světa si můžete buď vyrobit, nebo koupit. Najdete ji například v nabídce některých dárkových obchodů nebo ve větších papírnictvích.

4. Vytiskněte je na tričko

Zažili jste se svým partnerem dovolenou, která byla doslova osudová, nebo nad těmi ostatními výrazně převyšuje? Uchovejte tuto vzpomínku do podoby trička nebo polštáře a darujte ho své polovičce.

Kdoví, možná ji budou vaše společné zážitky vytištěné na tričku doprovázet nejen před spánkem, ale i ve snech. Najít ve svém okolí fotolab, který nabízí tisk fotografií na tričko či polštář, dnes už není vůbec složité.

5. Vyrobte si pexeso či puzzle

Společnou fotku z rodinné dovolené si dvakrát vytiskněte na velký fotografický papír. Na zadní stranu jedné z fotografií si načrtněte linie, podle kterých z fotografie vystřihnete čtverečky. Obě fotografie spojte k sobě, vystřihněte z nich rovnoměrné pexeso kartičky a společenská hra na rodinné oslavy je hotová.

Další možností je vyrobit si z nejlepší dovolenkové momentky puzzle. To vám také vytisknou v kterémkoliv větším fotolabu.

6. Zahrajte se na umělce

Z fotografie si kromě zmíněných nápadů můžete vyrobit vlastní obraz, který zhotovíte buď koláží, nebo jako mozaiku. Vybranou fotku v co nejlepší kvalitě vytiskněte na velký fotografický papír v barevné i černobílé verzi a pomocí lámacieho nože každou fotku rozkúskujte na proužky.

Barevné a černobílé pásky střídavě nalepte na papír se stejnou velikostí fotografie. Když je dílo hotové, můžete si ho nechat zarámovat a pověsit do pokoje. Jsme si jisti, že takový obraz bude originálním zpestřením každé domácnosti. Nevšední fotografickou výzdobu si můžete vyrobit i jako mozaiku – tak, že fotku rozdělíte do několika různých tvarů, které nalepíte na plátno.

7. Zhotovte z nich podložky pod sklenice

Svou nejkrásnější instagramovú fotografii vytiskněte a pomocí lepidla ji nalepte na bílou čtvercovou obkladačku. Po zaschnutí lepidla svůj výtvor přestříkejte lakem ve spreji.

Díky tomu bude podložka s fotkou odolná vůči vodě a různým nečistotám. Tímto postupem si můžete vytvořit celou řadu originálních podložek z těch nejkrásnějších výletové fotografií.

8. Kreativní magnetky

Předtím, než se pustíte do jejich výroby, vyberte si z digitálního archivu takový počet fotografií, kolik se vám podaří doma najít pivních lahví s víčkem. Všechny fotky si pak musíte zmenšit do takové velikosti, aby se vešly do vnitřní strany víčka. Průměrný rozměr víčka je 2,5 cm.

Vytištěnou miniaturu obrázku nalepte dovnitř víčka a na jeho zadní stranu připevněte magnetku. Díky nim si můžete ledničku zpestřit namísto otřepaných turistických magnetek kreativním způsobem. Mini magnetkami, které má v kuchyni jen málokdo.