Vesnička Tenganan, Bali

Nejlepší poznávací zájezdy po celém světě od Firotour

Nebaví vás klasické poznávačky? Je vám jedno, kde žil který šlechtic a kolik roků má která zřícenina? Nebaví vás tlačit se s davy turistů s tyčkami na selfie a poslouchat holá fakta o starých budovách? Změňte kurz spolu s Firotourem! Vyberte si zájezd, na kterém určitě nebudete zívat nudou. Nejlepší poznávací zájezdy jsou takové, na kterých se projdete i po nevyšlapaných chodníčkách…

na víkend do Kanady

 

Odskočte si na víkend do Kanady

Ano, čtete správně, do Kanady se dá cestovat i na prodloužený víkend! Letadlem se dopravíte do Toronta a odtud si uděláte výlet k fascinujícím Niagarským vodopádům. Pomocí lodě Hornblower se dopravíte až k srdci vodopádů – Horseshoe Falls. Kromě toho si vychutnáte také procházku malebným viktoriánským městečkem Niagara on the Lake. Pokud si Kanadu zamilujete tak jako my, budete se do ní chtít vrátit! Pokud si vyberete dvoutýdenní zájezd, uvidíte ještě o mnoho více krás této přívětivé krajiny: vinařské údolí Okanogan Valley, národní parky Glacier a Banff s nádhernými výhledy, ledovou dálnici Ice Fields Parkway, smaragdově zelená ledovcová jezírka Louise, Hector, Bow či Peyto. Neodbydeme ani města s pulzujícím životem: Quebec, Vancouver, Ottawu a Montreal.

Niagarské vodopády
Niagarské vodopády

Pozdravte domorodce ve Venezuele

Ve Venezuele vás čeká poznávací zájezd plný netradičních dobrodružství. Navštívíme spolu domorodý kmen Warao, jehož členové žijí tradičním způsobem na březích spletitých toků ve vesničkách na kůlech a věnují se lovu, rybolovu, sběru a pěstování místních plodin. Projdeme se po džungli, kde žijí exotické opice, papouškové či motýli, které byste jinak viděli jen v ZOO. Oddychneme si na pikniku na pláži s bílým pískem v korálovém souostroví Los Roques, které se skládá z 55 malých ostrůvků, které jsou obklopené křišťálově čistou vodou, vhodnou na šnorchlování. Neodbydeme však ani rušné hlavní město Venezuely Caracas a půvabný ostrov Isla Margarita, známý také jako tropický Ostrov perel.

Los Roques
Los Roques

Sbalte se na Bali

Znáte knihu Jíst, meditovat, milovat od Elizabeth Gilbertové? Ať už jste ji četli anebo viděli její filmovou adaptaci, Bali budete chtít navštívit (a ne jen jednou). Poznejte spolu s námi Ostrov bohů, plný nádherných chrámů a přátelských lidí, během zájezdu s nabitým programem. Prohlédneme si městečko umělců Ubud, nejfotografovanější chrám na Bali Ulun Danu Temple, jezero Brantan, vodopády Git Git, tradiční balijskou vesničku Tenganan, typická terasovitá rýžová políčka a během výletu na moře budeme pozorovat delfíny a úžasný barevný východ slunce. Nebude chybět ani návštěva nejznámějšího chrámu na Bali Tanah Lot, který byl postavený na skalnatém výběžku. Těšit se můžete také na relax na pláži.

Vesnička Tenganan, Bali
Vesnička Tenganan, Bali

 

Pozorujte medvědy na Aljašce

Máte rádi zimu? Zde si přijdete na své. Velký okruh Aljaškou, který se nese ve znamení drsného podnebí a ledovců, je určený pro dobrodružné povahy. Navštívíte s námi město Anchorage, uvidíte zblízka mohutný ledovec Portage Glacier a zažijete let plovákovým letadlem s překrásným výhledem na Cookovu zátoku. Na Redoubt Bay budete moci z bezpečné vzdálenosti sledovat aljašské medvědy v jejich přirozeném prostředí. Poznáte starodávnou athabascanskou indiánskou kulturu v Chena Indian Village. Vychutnáte si scénickou plavbu trajektem v majestátních vodách Prince Villiam Sound, během které budete míjet ledové kry z masívního ledovce Columbia, nejrychleji se pohybujícího ledovce na světě. Pokud budete mít štěstí, spatříte zde také mořské vydry, tuleně či kosatky. Návštěva Aljašky je zážitkem, na který jen tak nezapomenete.

Aljaška
Aljaška

Čína z netradičního rychlíku

Ať už si vyberete jakýkoliv zájezd do Číny, věříme, že si ho užijete naplno. Pokud chcete vidět z této pozoruhodné krajiny co nejvíce, zvolte si 12-denní zájezd, během kterého poznáte Velkou čínskou zeď, navštívíte Zakázané město, Klášter Shaolin, jeskynní komplex Longmen, starobylé město Suzhou s vodními zahradami, továrnu na zpracování hedvábí a povozíte se moderním vysokorychlostním vlakem, který dosahuje rychlosti až 300 km/hod. Pokud patříte mezi milovníky vlaků, doporučujeme vám také náš speciální zájezd Čínské metropole, v rámci kterého navštívíte Peking i Šanghaj a zjistíte, jak úžasně šetří čas doprava vysokorychlostní dráhou Maglev.

Čína
Čína

Ještě stále jste se nerozhodli, kam pojedete tento rok na poznávací zájezd? Napište nám a poraďte se s námi! Rádi vám blíže představíme naše nejlepší poznávací zájezdy, které se budou nejvíce hodit právě vám a vaší rodině.