Nejkrásnější místa v Chorvatsku, o kterých jste možná nevěděli

Chorvatsko je země, která je našemu srdci blízká. Cesta netrvá dlouho, česky se tam domluvíme a možností, kam se uchýlit k moři, je v Chorvatsku opravdu nepočítaně. Co však v případě, že vás nelákají běžná, stará známá letoviska?

Chcete poznat chorvatské hory, netradiční místa a kulturu? Přinášíme vám několik tipů, které vám zjednoduší zvažování, kam letos na letní dovolenou.

Mořské varhany v Zadaru

Obyvatelé Chorvatska milují hudbu a zpěv. Poslechněte si některý z lokálních sborů, které dojemně ztvárňují tradiční písně ve stylu klapa. Ve městě Zadar však muzicírují nejen lidé, ale i moře! Prozkoumejte netradiční stavbu: mořské varhany, který navrhl architekt Nikola Bašić. Tvoří ho kamenné schody s průduchy, které se postupně svažují do moře a vytvářejí zajímavou a vždy jinou kulisu pro pozorování západu slunce.

 

Pláž Pupnatska luka na ostrově Korčula

Čistá mořská voda, romantika, skály, zeleň a svatý klid. Pokud jste do Chorvatska šli právě za tím, pláž Pupnatska luka vás nadchne. Nádherná oblázková pláž se nachází asi 15 km od hlavního města ostrova Korčula. Dobře si zde odpočinete i s malými dětmi. V blízkosti pláže nenajdete žádné obchody se suvenýry ani rušné bary, pouze dvě malé restaurace.

Pupnatska luka na ostrově Korčula
Pupnatska luka na ostrově Korčula

Záhřebský stroj času

Během festivalu s tímto zvláštním názvem se přenesete do dob dávno minulých a poznáte místní kulturu, dějiny a folklór z první ruky. Návštěva hlavního města Chorvatska stojí za to tak jako tak, ale pokud přijedete na zájezd právě v této době, procházku po starém městě si užijete mnohem více. Koná se přibližně od poloviny dubna do začátku října. Sledujte festival na Facebooku.

Festival Zagrebački vremeplov | Záhřebský stroj času
Festival Zagrebački vremeplov | Záhřebský stroj času

Národní park Kornati

Vypravte se na výlet lodí do fascinujícího národního parku Kornati, který se rozprostírá na ploše cca 300 km2. Mořské útesy, soutěsky, zátoky a přes 80 ostrůvků jsou pastvou pro oči a skutečným rájem pro potápěče, kteří zde mohou zkoumat pestrý podmořský svět. Na tuto poznávačku určitě nezapomenete.

Majestátní Velebity

Pokud vám chybí hory, poznejte Velebitský masiv, kde si odpočinete od horkého slunce ve stínu husté vegetace, připomínající prales. Vypravte se na túru do národního parku Severní Velebit, projděte si slavnou Premužičevovu stezku, obdivujte netradiční botanickou zahradu v terénu, navštivte kostelík v obci Krasno a vychutnejte si výhled z vrcholu kopce Veliki Zavižan (1 676 m n. M.).

Malebný Motovun

Pokud se chystáte na zájezd do Istrie, nevynechejte Motovun, který se jako pevnost rozprostírá na kopci nad řekou Mirnou. Je maličký, ale jeho šarm vám zamotá hlavu. Útulné městečko se každé léto stává domovem filmového festivalu a letní školy architektury. Motovun je obklopen vinicemi a v okolních lesích se s pomocí trénovaných psů sbírají vzácné houby lanýže.

Malebný Motovun
Malebný Motovun

Nedokážete se rozhodnout a potřebujete více informací o dovolené v Chorvatsku? Napište nám a my vám poradíme!

P.S: Vzpomínáte si na tento chorvatský hit z roku 2003? Letní sezóna a s ní spojená romantika už brzy vypukne… no dobrou náladu můžete mít již nyní 🙂