Krásný mladý pár na pláži na Mauriciu

Nechte se hýčkat na perfektní dovolené bez dětí

Co si budeme namlouvat – děti jsou požehnání, nicméně generační pohled na jejich výchovu se značně liší, takže se může snadno stát, že i ti nejroztomilejší caparti, pokud se jich sejde víc pohromadě, vám mohou zkazit celou dovolenou. Zvlášť když jejich rodiče trvají na tom, že je nutné podporovat rozvíjející se dětskou osobnost, děj se co děj, a to i na úkor zájemců o vysněnou klidnou dovolenou, kterou si přece také zaplatili. 

Malá bíla vesnička Lindos na ostrově Rhodos, s akropolí na horizontu
Malá bíla vesnička Lindos na ostrově Rhodos, s akropolí na horizontu

Super relax jen pro dospělé

Není žádným tajemstvím, že zájem o dovolenou „adults only“, tedy „pouze pro dospělé“, rok od roku ustoupá i u nás a cestovní kanceláře se mu snaží vycházet maximálně vstříc. Patří k nim i FIRO-tour, jež nabízí celou řadu možností, jak si dopřát chvíle zaslouženého odpočinku bez dětského dovádění a křiku. Neznamená to, že by hoteloví hosté neměli děti rádi, nebo že by je snad rovnou považovali za nevychované spratky, ale jedna část už má vlastní rodinné povinnosti z krku, takže cestují bez potomků, zatímco ta druhá ještě děti nemá a těší se na báječnou dovolenou ve dvou, single či s partou bezdětných vrstevníků. Na tom přece není nic špatného. Jedná se prostě o sílící cílovou skupinu turistů, kteří chtějí u moře relaxovat podle vlastních představ. Vyrazit na zajímavé výlety, užívat si společenské akce se sklenkou v ruce, zajít do wellness centra a na masáž, sportovat, ochutnávat místní kulinární speciality a užívat si života plnými doušky. Zkrátka a dobře tito hosté chtějí strávit dovolenou tam, kam děti nesmějí. Hotely se značkou „adults only“ najdete nejen v Evropě, ale i v exotických destinacích. Bývá pravidlem, že nejnižší věková hranice dětí je 15 let, někde dokonce přijímají až plnoleté. A protože téměř všechny hotely jsou čtyř a pěti hvězdičkové, na hosty čeká luxusní ubytování i veškerý servis na vysoké úrovni a v hotelovém bazénu jim nikdo nebude skákat s indiánským pokřikem na hlavu. 

Botanická zahrada na ostrově Madeira
Botanická zahrada na ostrově Madeira

Ideální volbou je Řecko, Španělsko a Turecko

Pokud jste ještě letos dovolenou u moře nestihli, nevadí. Stále máte čas si vybrat a není od věci zvolit si třeba termín ještě teď v září nebo říjnu. Perfektní volbou jsou řecká, španělská a turecká letoviska, kde je zaručeně slunečné počasí a příjemně prohřáté moře. Na řeckých ostrovech Kréta, Thassos, Korfu, Kefalonie a Rhodos se lze ubytovat v hotelích přímo u moře, ze španělských destinací cestovní kancelář FIRO-tour nabízí pobyt v oblíbených letoviscích na ostrovech Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote, a pokud dáváte přednost Turecké riviéře, můžete si dovolenou užít třeba v Side. Také Portugalsko má co nabídnout – Algarve patří k vyhlášeným přímořským destinacím a ostrov Madeira je nádhera sama. Rybářská vesnička Sant Angelo na jižním výběžku italského ostrova Ischia na vás dýchne nejen neopakovatelným romantickým kouzlem, ale můžete udělat i něco navíc pro své zdraví. Zdejší hotelový komplex Miramare Sea Resort & Spa je totiž tvořen lázeňským centrem Aphrodite-Apollon, Casa del Sole a Casa Apollon, takže si budete lebedit v léčivých termálních bazénech, jimiž je Ischia pověstná. Hotely ve všech zmíněných místech samozřejmě splňují vše, co vyžadují ti, kdo si chtějí užít dospěláckou dovolenou, takže se můžete těšit, že si ji vychutnáte plnými doušky i vy.   

Vesnička Sant Angelo na pobřeží Ischia v Itálii
Vesnička Sant Angelo na pobřeží Ischia v Itálii

A co takhle volání exotiky?

Středomořská letoviska sice pro nás suchozemce mají neodolatelné kouzlo, ale alespoň jednou v životě stojí za to vydat se tam, kam jste se vždycky chtěli podívat, ale dřív to prostě nešlo. Líbánky nebo oslava výročí svatby si přece zaslouží něco výjimečného. Dominikánská republika, Thajsko a Mauricius jsou jen některé z exotických destinací, kde zažijete nezapomenutelné chvíle. „V Belle Mare, kde se nachází jedna z nejznámějších zlatých pláží na Mauriciu, je Seasence Boutique Hotel & Spa umístěn uprostřed nádherné zahrady, kde si budete připadat jako v tropickém ráji. Hezký je i tamní hotel Emeraude Beach Attitude, zatímco menší hotelový komplex Pointe aux Biches na idylické písečné pláži s krásným výhledem na záliv se nachází nedaleko Grand Baie na severozápadním pobřeží,“ říká mluvčí cestovní kanceláře FIRO-tour Eva Němečková. Při návštěvě Thajska zblízka poznáte skvostnou desetikilometrovou bílou pláž Kamala Beach na vyhledávaném ostrově Phuket, protože stejnojmenný hotelový resort stojí přímo na ní, a do rušného Patongu, kam vás odveze hotelový bus, to máte jen pár kilometrů. Zelení obklopené letovisko Khao Lak je zase vyhlášeným rájem pro milovníky klidu a nedotčené přírody, protože pláže spadají do přírodní rezervace. A pokud se rozhodnete pro Dominikánskou republiku, čeká na vás snová dovolená v karibském stylu v luxusním Hotelu Punta Cana Princess přímo na překrásné pláži s bílým pískem. Letovisko Punta Cana patří k nejlepším na ostrově, můžete si zde půjčit kolo, čtyřkolku i člun, máte možnost zaplavat si s delfíny či rybařit na volném moři, absolvovat kurzy potápění, zúčastnit se výletu džípem na safari do vnitrozemí nebo se plavit na jachtě na okolní ostrůvky. Stačí jen chtít! Nikdy přece není pozdě zkusit něco, co jste doposud na vlastní kůži nezažili.      

Pláž Punta Cana v Dominikánské republice
Pláž Punta Cana v Dominikánské republice