Exotika jen pro bohaté? Velký omyl aneb Thajsko je pro každého

Co Vám vyvstane na mysli, když si řeknete „zájezd do exotiky“? Určitě věty typu: tak na to opravdu nemám, o tom si můžu nechat jen zdát, blázníte? Copak kradu?… Těžko říct, zda někdo vykrádá banky, aby mohl jet na dovolenou, ale pokud zvolíte exotickou destinaci Thajsko, tak plánovat velkou bankovní loupež určitě nemusíte. Thajsko je obecné známé tím, že patří mezi cenově dostupné destinace i pro ty, kteří zrovna nemají na vizitce napsáno „General director“. Pro dobrodruhy husté džungle, pro pohodové dovolenkáře písčité bílé pláže a azurové moře…to vše nabízí Thajsko.

V Thajsku naleznete nepřeberné množství hotelů od těch nejlevnějších až po drahé luxusní resorty. Každý, kdo již v této destinaci byl, tak Vám jistě dá několik dobrých rad. Například co se týče stravování, určitě se vyplatí nekupovat si ubytování se službami all inclusive. Stravování v Thajsku je v porovnání s jinými destinacemi levné. Restaurací s místními specialitami je všude habaděj. Ale nebojte, pokud nemáte rádi smažené cvrčky, tak hlady neumřete. V restauracích je nabídka i pro ty, kteří bez hranolek a hamburgerů nemůžou existovat.

Vyzkoušejte masáže

V Thajsku patří masáže mezi nejstarší způsob léčby. Jen je potřeba dávat si pozor na to, kam půjdete tuto službu vyzkoušet. V každém větším městě narazíte na téměř každé ulici na červeně osvětlený nápis „masážní salon“. Ovšem ve skutečnosti v takovém salonu poskytují trochu jiné služby, než hledáte. Pravé thajské masáže hledejte v chrámech, kde je také jejich původ, například v největším a nejstarším chrámu v Bangkoku – Vat Pho. Zde naleznete dokonce masážní školu.

Thajsko je pro každého

Příroda a pláže, které přilákali i Leonarda DiCapria

Souostroví Ko Phi Phi v provincii Krabi posloužilo filmařům pro natáčení známého filmu Pláž. V tomto filmu je souostroví prezentováno jako dokonalý ráj, kde naleznete nedotčenou přírodu, vodu tak průzračnou, že i ve velké hloubce je vidět dno a úchvatné vápencové útesy, které jsou porostlé divokou džunglí. A realita je naprosto stejná. Díky filmovým fanouškům je na těchto ostrovech poměrně rušno, ale pokud si chcete užít liduprázdné pláže, navštivte ostrov Phi Phi Leh. Zátoka na tomto ostrově Maya Bay patří mezi ty nejkrásnější. Povalování na pláži si pak můžete zpestřit návštěvou nedalekých ohromných jeskyní a určitě nezapomeňte prozkoumat souostroví i pod vodou. Ko Phi Phi nabízí naprosto skvělé podmínky pro šnorchlování, ale i pro potápěče.

Thajsko je pro každého

Chatuchak – jedno z největších tržišť pod širým nebem na světě

Tržiště Chatuchak se nachází v Bangkoku. Rozprostírá se na rozloze dvanácti hektarů a naleznete zde naprosto vše, od elektroniky přes šperky až po exotická zvířata. Každou sobotu i neděli zde nabízí své zboží více jak 5 000 obchodníků. Pokud nevíte jak se sem dostat, stačí říci jakémukoliv taxikáři „Čatučak“ a už se o více nemusíte starat. Na své si tu přijde opravdu každý, a i když se jedná o tržiště tak i zde můžete koupit opravdu velmi cenné skvosty za pár „babek“. Pokud nemáte rádi místa, kde jsou ohromné davy lidí, určitě se vyvarujte návštěvy tržiště během svátků. Údajně sem v takových dnech zavítá až milion turistů i místních. Proto si dávejte velký pozor na své peněženky a jiné cennosti.

Thajsko je pro každého

Nejlepší hotel na světě? V Thajsku

Hotel Oriental byl několikrát vyhlášen jako nejlepší hotel na světě. Pro ty, co cestují do Thajska z důvodu levnější dovolené, ať zapomenou, že by zde mohli přespat byť jednu noc. Nicméně hotel rozhodně stojí za podívanou. Stojí na nábřeží Bangkoku a mezi hoteliéry i cestovateli je opravdu skutečnou legendou díky svým bezkonkurenčně dokonalým službám a to nemluvě o profesionálně vyškoleném personálu. Můžete zde potkat slavné herce i zpěváky, kteří služby hotelu hojně a s oblibou využívají.

Lenošení na ostrově Ko Samui

Tento ostrov patří mezi nejznámější oblast Jižního Thajska a má i vlastní letiště. Pláže, které jsou pokryté jemným bílým pískem, přímo na Vás volají „lehni si na mne“ a skutečně nejde odolat. Cítíte se zde jako v jiném světě. Ostrov si zachovává svou přirozenou krásu díky místnímu nařízení, které hoteliérům zakazuje postavit hotelové budovy výše, než jsou palmy na ostrově, což odpovídá maximálně budově do výšky tří pater. Poté, co se nabažíte pohádkové pláže, můžete si prohlédnout ostrov, který se dá objet během jediného dne. Okružní silnice má něco okolo 51 km. Zajeďte se podívat na 12 m vysokého Velkého Buddhu, který je vidět již z velké dálky a tak ho určitě nemůžete minout. Jednou ze zajímavostí ostrova, a velké lákadlo pro turisty, jsou dva podivné kameny nazývané Hin Ta a Hin Yai (Dědeček a Babička). Jsou to dva velcí giganti v moři vzdálení od sebe 20 m a svým tvarem připomínají ženské a mužské genitálie. Jsou takovým symbolem ostrova, že je najdete vyobrazené na mnoha suvenýrech.

Thajsko je pro každého

Jistě zamilujete a příště sem můžete zavítat také při jednom z poznávacích zájezdů do Thajska.