Dovolená v Andalusii – 7 úžasných pláží které se skutečně vyplatí zažít

Horké sluníčko, čisťoučké pláže, příjemný vánek, temperamentní flamenco, zahrady plné bujné vegetace, jedinečná architektura, umělecká díla, historické památky a prvotřídní španělská kuchyně. Úžasná Andalusie je bez pochyb jedním z nejkrásnějších koutů světa.

Pokud plánujete zavítat do tohoto malebného kraje, určitě přemýšlíte i nad tím, které konkrétní místo si vybrat pro svou letní dovolenou. Pomůžeme vám s výběrem. Připravili jsme si pro vás totiž seznam 7 nejhezčích tamních pláží.

1. Pláž Carabeo, Costa Del Sol

Na slunném pobřeží Costa Del Sol, v blízkosti letoviska Malaga, leží nádherné městečko Nerja. Toto místo je oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Ve městě žije mnoho expatů, tedy lidí, kteří zůstávají dlouhodobě žít v zahraničí. Mnozí rekreanti se totiž do města Nerja zamilovali natolik, že tu zůstali bydlet.

Dechberoucí přírodní scenérie ve městě, které se rozprostírá na kopcích, okouzlí jednoduše každého. Díky těmto výhledem si vysloužilo přezdívku „Balcón de Europa“, tedy balkon Evropy. Při okolí města se nachází až 12 úžasných pláží. Pláž Carabeo vás překvapí svými nádhernými jeskyněmi a barevnými západy slunce.

2. Pláž Playa de los Muertos, Costa de Almeria

Pláž z libozvučným španělským názvem „Playa de los Muertos“ na pobřeží Costa de Almeria splní vaše dovolenkové očekávání do puntíku.

Obrovská rozloha pláže, neuvěřitelně čistá voda a poloha v blízkosti přírodního parku Cabo de Gata-Níjar potěší všechny nespoutané duše. Ačkoliv pláž není kvůli velkým vlnám příliš vhodná pro rodinky s dětmi, její nádherná přírodní krása, průzračnost vody, obrovské skály a nedotčenost turismem vám vyrazí dech.

Pokud preferujete tišeji místa, tato pláž je pro vás to pravé.

3. Pláž Bolonia, Costa de la Luz

Pláž Bolonia, ležící na pobřeží Costa de la Luz, nabízí turistům vše, po čem cestovatelské srdce piští. Ačkoliv pláž patří k těžší dostupným, určitě stojí za to dostat se tam.

Obrovská zátoka je rozdělena na tři části. Ve větrné jižní části natrefíte na surfaře, kteří se prohánějí na vlnách a snaží se chytit ty nejlepší. V centrální části potkáte zejména rodinky s dětmi, které si užívají ničím nerušenou zábavu v objetí mořských vln. Severní část pláže Bolonia je známá pro 30 metrů vysoké písečné duny. Patří k největším v Evropě.

Pokud dostanete náladu objevovat historii, v blízkosti najdete ruiny antického městečka Baele Claudia.

4. Pláž Herradura, Costa Tropical

Co tak se v jeden den zalyžovat ai vykoupat se na pláži? Při pobytu v okolí Granady je to možné.

Na pobřeží Costa Tropical najdete krásnou pláž Herradura. Písek je tu jemnější oproti ostatním plážím v této oblasti. Příjemná pláž se nachází ve výjimečně krásné zátoce, která je z obou stran obklopena poloostrovy. Vynikající poloha tak zajišťuje pláži perfektní ochranu před silným větrem. Najdete zde restaurace s chutnými španělskými specialitami, pestrý výběr vodních sportů a zabavit se můžete i šnorchlováním.

5. Pláž Carihuela, Costa del Sol

Pouze 13 kilometrů od Malagy leží městečko Torremolinos. V jeho okolí si turisté mohou vychutnat kouzlo nejedné úžasné pláže. Pláž Carihuela je skvěle vybavena a plná života.

Najdete na ní slunečníky, pohodlné lehátka a mnoho restaurací a barů. Díky mělké vodě je pláž oblíbeným místem i pro rodinky s menšími dětmi. A to ještě není všechno.

Kde jinde si vychutnáte neopakovatelný západ slunce, když ne v Andalusii na pobřeží Costa del Sol? Jen si to přestavte. Přes den relax na pláži a večer skleničku slaďoučké sangrie v ruce a romantická hra barev na nebi. Co víc si přát?

6. Pláž El Rompido, Costa del Luz

Milujete netradiční výlety a neobvyklé místa? Zavítejte na pláž El Rompido na pobřeží Costa del Luz v okolí města Huelva.

Z prázdninového střediska El Rompido, které leží u řeky Rio Piedraz, obklopené slanými močály, máte možnost plavit loďkou do neobydlené chráněné oblasti, která se nachází rovnou naproti fantastickým zlatavým plážím. Perfektní místo pro milovníky lodních výletů a nadšence přírody, však?

Na lodní exkurzi se o přírodě naučí i děti. Místo je ideální na pozorování života vodního ptactva, jako jsou čápi, kolpík či volavky.

7. Pláž Monsul, Costa de Almería

Nekonečné kilometry nedotčeného pobřeží, kde se vám příroda Costa de Almería představí v celé své kráse. Pokud hledáte klid a upřednostňujete tišší místa, do pláže Monsul se s největší pravděpodobností zamilujete na první pohled.

Tato ikonická pláž by se klidně mohla nazývat i filmová. Bylo ji totiž vidět v mnoha španělských filmech. Objevila se také v reklamách a na hollywoodském plátně.

Na pláži Mons se natáčely například některé scény z kultovní série filmů o osudech Indiana Jonese. Panenská pláž se nachází přímo v srdci národního parku Cabo de Gata Níjar. Zavítejte na toto nezapomenutelné místo a přineste si domů fotografie jako vystřižené z filmového plátna.

Samozřejmě, toto stále nejsou všechny krásné pláže tohoto kouzelného místa. V Andalusii je jich totiž tolik, že se snad ani nedají spočítat. Objevte je s CK FIRO-tour a vyberte si ty nejkrásnější podle vás. 🙂

Chci jet na dovolenou v kouzelné Andalusii